Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 34.204.172.188.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
24 wpisy.
Darek napisał/a 27 marca 2018 o 18:35
http://archipelag-magazyn.pl

Ród Ołdakowskich to dosyć odgległa historia, ciekawe że sie zapisała. Fajnie!
Marek napisał/a 25 stycznia 2017 o 10:51
Ołdakowscy w okolicach Andrzejewa

Zachęcam Ołdakowskich do czytania portalu Towarzystwo Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej, a zwłaszcza artykuł:
"Od Holdaków do Ołdakowskich" - http://www.portalwrona.com/odaki
Pozdrawiam!
mój adres: marek_oldakowski@wp.pl
Marek Ołdakowski napisał/a 21 stycznia 2017 o 12:14
Wiadomość dla Agata Ostaszewska z domu Bogucka, wnuczka Jadwigi Ołdakowskiej.
Agatko, przekaż swój adres mailowy na mój adres. Mam dla Ciebie i Twojej rodziny informacje dotyczące Ołdakowskich od 1799 r.
Pozdrawiam, Marek
Dariusz Ołdakowski napisał/a 20 grudnia 2016 o 18:25
Witam. Nie wiedziałem gdzie napisać wiec pisze tutaj. Generalnie jest mała pomyłka gdyż źle miejscowość jest wpis*** nie Wojtkowice tylko Wojkowice. I firma widnieje jako usługi transportowe ale zajmuje sie Budową i projektowaniem ekstremalnych pojazdów terenowych i wyścigowych w Rapid Monsters Garage. Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych i spokojnych świąt 🙂
Stanisław Kosewski napisał/a 11 października 2015 o 12:11
Rodzina Oldakowski
Witam.mam dane o rodzinie Ołdakowski Paweł syn Józefa i Reginy [Galewska,Galowska],żona Pawła była Balbina Kuczynska.Dzieci ich to Mateusz ur.1831r.zona Malgorzata Wyszomirska [Trzonek]ur.1825r. córka Scholastyka ur.1834r.mąż Karpinski Leopold ur.1836r.,syn Franciszek ur.1846r. zm.1935r w Ostrowi Mazowieckiej.Moja pra babcia Julianna Kuczyńska była córką brata Balbiny Kuczyńskiej Grzegorza Kuczyńskiego.Pozdrawiam S.Kosewski
oldakowski andrzej napisał/a 13 czerwca 2015 o 20:49
Szukam swoich bliskich!!!
Dobry wieczor!
Zglaszam sie do pnstawa z prosba. Moj dziadek nazywal sie Bronislaw oldakowski; urodzil sie w Zambrowie w 1910 roku, pochodzil z duzej rodziny bo bylo ich dziesiecioro dzieci.Nic wiecej nie wiem o jego rodzinie bo dziadek nic nie mowil; Czy ktos z panstwa cos na ten temat wie? Moj dziadek przyjechal do Francji ale nie wiem w ktorym roku; moj tato juz sie we Francji urodzil. Poznej wyjechali do polski i mieszkali na dolnym slasku az do 1969 roku.Pamietam ze bylem raz u brata mojego dziadka ktory wtedy byl taksowkazem w Warszawie. Tyle z dziecinstwa pamietam. Moj dizadek mial rodzine w Podlatkach. Mamy zdjecia z dziecinstwa ale zadnej metryki.Bylbym bradzo wdzieczny jezeli ktos bedzie w stanie nam pomoc w naszych poszukiwaniach!
Andrzej oldakowski z Francji!
Marek napisał/a 27 maja 2015 o 07:47
Radosław Ołdakowski(s. Władysława), który dokonał wpisu dnia 22 października 2014 r. (środa) proszony jest o pilny kontakt na adres: marek.oldakowski.49@wp.pl
Marek napisał/a 17 maja 2015 o 11:04
Szanowni Rodowcy!
W związku ze zbliżającym się V Zjazdem Rodu Ołdakowskich chciałbym zainteresowanym, a szczególnie tym którzy interesują się historią naszego rodu, przekazać informacje które posiadam. Dlatego, proszę, podajcie na mój adres swoje adresy mailowe, a ja prześlę Wam informacje które posiadam, abyśmy wiedzieli troszkę więcej o sobie zanim spotkamy się na zjeździe. Osoby, które dokonały wpisów na tej stronie, proszę także o podanie w mailach swoich nr telefonów i/lub nazwy miejscowości w których mieszkacie, ponieważ przed Zjazdem mam zamiar odwiedzić Czyżew i okolice i wtedy mógłbym przekazać Wam swoje informacje także w formie papierowej. Oczywiście w swoich odpowiedziach na Wasze maile podam także nr swojego telefonu. Czy będą zainteresowani?
Pozdrawiam, Marek Ołdakowski
Agata Ostaszewska z domu Bogucka napisał/a 5 lutego 2015 o 08:58
Wnuczka Jadwigi Ołdakowskiej.
Witam,

Jestem córką Bogd*** Boguckiego, wnuczką Jadwigi Boguckiego z domu Ołdakowska. Mieszkam z rodzicami oraz własną rodziną (mężem i 2 córkami) w mieście Piła, Wielkopolskie. Jestem członkiem prawicowe partii politycznej Korwin. Jestem za przywróceniem monarchii w Polsce, w związku z czym chcę wiedzieć więcej o swoim pochodzeniu. Wiedza ta z pewnością mi się przyda.
Proszę o kontakt mailowy.
Pozdrawiam
Agata Ostaszewska
Marek napisał/a 3 stycznia 2015 o 11:20
Zalecam przeczytanie...
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130923/POWIAT0206/130929577
Wnuk Kazimierza Ołdakowskiego, dawnego dyrektora Fabryki Broni gościł w Radomiu
Piotr Leonard Jaworowski napisał/a 28 października 2014 o 11:24
Rodzina powiązana z (co najmniej) Władysławem Ołda
Dzień dobry,
moja rodzina Jaworowskich wywodzi się od wielu pokoleń z majątku Szorce-Cibarzewo koło Trzciannego.
Jestem w posiadaniu aktu urodzenia/chrztu mojego Dziadka Jana Leonarda Jaworowskiego (XII 1868 - tak!). W dokumencie tym jako świadek wymieniony jest Władysław Ołdakowski (pochowany na cmentarzu w Trzciannem).
Jestem też w posiadaniu zdjęcia majątku mego Dziadka i Pradziadka (w Szorcach).
Z poważaniem, Piotr L Jaworowski (1954)
Mój tel.: 501147947
radosaw napisał/a 22 października 2014 o 10:04
Ród Ołdakowskich
witam jestem z rodziny ołdakowskich mola rodzina wywodzi się z miejscowosci Ołdaki Magna Brok .JESTEM ZAINTERESOWANY KOLEJNYM ZJAZDEM RODZINNYM . POZDRAWIAM RADOSŁAW OŁDAKOWSKI syn WŁADYSŁAWA
Jerzy Myszkowski napisał/a 19 września 2014 o 18:08
sprawy spadkowe
Jestem jednym ze spadkobierców placy na Mokotowie.Proszę o kontakt
pp napisał/a 8 września 2014 o 11:02
ks Jan odszedł do domu Pana
Kochani Nasz kochany brat, ks. kan. Jan Ołdakowskiego emerytowany proboszcz z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Słuczu - odszedł do domu Pana 8.09.2014r.
Proszę obejmijmy go w swoich Modlitwach.

http://oldakowscy.pl/index/index.php/znani-i-zasluzeni/ks-kan-jan-oldakowsk iego-emerytowany-proboszcz-z-parafii-narodzenia-najswietszej-maryi-panny-w- sluczu
Marek napisał/a 9 sierpnia 2014 o 12:23
ли известие было чытальна?
Оксана - пиши: marek_oldakowski@wp.pl
Оксана Олдаковская napisał/a 25 czerwca 2014 o 07:45
v.v.oksana@mail.ruЗдравствуйте!
Извините, что пишу по-русски, родилась и живу в России. Польского языка не знаю, как и мой отец - Мечислав Олдаковский. Он родился в Украине во время Второй мировой войны. Его отец ( мое дед) Станислав Олдаковский. Его мама ( моя бабушка) - Капецкая Людвига. Только после ее смерти мы узнали, что у нашей семьи есть большая история. Отец рассказывал, что в детстве он слышал, как его отец и мама, включив погромче радио, говорили по-польски,чтобы не забыть родной язык. А мой отец и его брат Вольдемар учились в украинской школе. У нас тоже есть документ, подтверждающий право на Герб и купчая на имение графа Воронцова в Виннице. Это все мы нашли после смерти Бабушки Людвиги, дедушка Станисла Олдаковский умер. когда мой отец был еще совсем маленткий. Может Вам известно как Олдаковские обосновались в Украине? Буду рада любой информации. С уважением и искренней благодарностью за Ваш сайт.

Оксана Олдаковская
Россия. Краснодарский край
город Новороссийск
+7 909 453 57 33
Andrzej napisał/a 1 stycznia 2014 o 20:22
Kazimierz Ołdakowski
Przeczytałem na Państwa stronie, że nie wiadomo, na jakim cmentarzu jest pochowany Kazimierz Ołdakowski, dyrektor fabryki zbrojeniowej w Radomiu, zmarły w 1940 r. Ja też tego nie wiem, natomiast w niewydanych wspomnieniach Haliny Kuropatwińskiej-Świdowej z okresu wojny przeczytałem, że jej ojciec Franciszek Kuropatwiński, przemawiał na jego pogrzebie. Niestety nikt z tamtego pokolenia już nie żyje, więc pewnie się już nie uda ustalić na jakim cmentarzu ten pogrzeb miał miejsce.
Pozdrawiam,
Andrzej Urmański
Józef Puzyna napisał/a 27 grudnia 2013 o 10:20
szwoleżer Paweł Ołdakowski
Nawiązując do informacji o Pawle Ołdakowskim, zawartej na tej stronie w zakładce "Historia Rodu", podaję trochę więcej szczegółów, cytując książkę Roberta Bieleckiego pt. "Szwoleżerowie Gwardii": "Ołdakowski Paweł, ur. 15 lutego 1786 r. w Szorcach w obwodzie Białostockim, syn. Ignacego i Marii Zalewskiej, służył w 3 Pułku Szwoleżerów Gwardii, 11. kwietnia 1813 wachmistrz 8 kompani we Friedbergu, odbył kampanię 1812013 (Luetzen, Budziszyn, Drezno, Lipsk), dostał się 29 października 1813 r. do niewoli (pod Hanau)."
Wojciech napisał/a 8 grudnia 2013 o 12:24
parafia Ceranów
Dzień dobry
Byłem ostatnio w Ceranowie w sprawie poszukiwań genealogicznych rodziny Samulak i Kursa, ale w kancelarii parafialnej dostępne są tylko akta z XX wieku.
Od księdza wikarego nie uzyskałem informacji gdzie są przechowywane wcześniejsze.
Na Państwa stronie są fragmenty z tych dawniejszych akt. Czy mogę się dowiedzieć gdzie są przechowywane ? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Eugeniusz napisał/a 20 listopada 2013 o 17:20
Eugeniusz
Mieszkam w Białej piskiej
Mój Ojciec Czesław urodził się w Ławsku. Dziadek Mikołaj
Rodzynka pochodzi z Wąsosza


Pozdrawiam wszystkich Ołdakowskich z nią spokrewniona
Janusz Wierzbicki napisał/a 19 listopada 2013 o 09:41
Galeria Herbów Szlachty Polskiej w pałacu Skórzews
Od kilku lat tworzę Galerię Herbów. według posiadanej wiedzy nie ma takiej instytucji w naszym kraju, a być powinna. Wykonałem też herby Państwa rodziny. Zapraszam na moją stronę www.herbyszlacheckie.pl

Janusz Wierzbicki h. Radwan
Robert Ołdakowski napisał/a 1 października 2013 o 11:29
Ołdakowski z Białegostoku
Witam, nazywam się Robert Ołdakowski, urodziłem się w 1966 roku w Białymstoku, gdzie do chwili obecnej mieszkam. Moim ojcem był śp Piotr Ołdakowski (1933-2011) urodzony w Kraszewie Czarnym pod Czyżewem.
Jestem żonaty od 1989 roku z Jolantą Ołdakowską z domu Petelska, mamy dwoje dzieci: córka Agnieszka Anna Ołdakowska ur.1990 oraz syn Artur Piotr Ołdakowski ur. 1991.
Wykształcenie mam średnie techniczne, od ukończenia szkoły zajmuję się zawodowo handlem w branży motoryzacyjnej.Pracowałem w kilku znanych na rynku lokalnym firmach. Hurt i detal części i akcesoriów samochodowych oraz sprzedaż samochodów.

O portalu oldakowscy.pl dowiedziałem się od Adama Ołdakowskiego z Witek, znanego działacza politycznego i byłego posła na Sejm. Jestem z nim spokrewniony poprzez naszych ojców, którzy byli braćmi.
Żałuje bardzo, że nie uczestniczyłem w zjeździe rodzinnym i mam nadzieję, że kolejne jeszcze przede mną.

Proszę zamieścić moje dane w zakładce Polska, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Będę bardzo zaszczycony.
Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich Ołdakowskich.
Z poważaniem, Robert Ołdakowski
Sławek napisał/a 11 lipca 2013 o 13:09
Uprzejma prośba
Szanowni Państwo,

nazywam się Sławomir Sumka i jestem radnym miejscowości Wojcieszyn w gm. Stare Babice. Na co dzień zapalonym społecznikiem próbującym odtworzyć historię miejscowości Wojcieszyn jak i jej poszczególnych mieszkańców. Zainteresowałem się historią Pana Feliksa Wdowiarka ps. Salomon, żołnierza AK VII obwodu "Obroża" z I kompanii por. Zetesa i chciałbym odtworzyć jego historię, której zachowały się tylko fragmenty. Czytając Państwa stronę zauważyłem, że Pan Józef Ołdakowski był w tej samej grupie żołnierzy razem z Panem Wdowiarkiem i stąd moja serdeczna prośba o udzielenie informacji i pomoc w przywróceniu pamięci o Feliksie Wdowiarku.
Łączę wyrazy szacunku.
Sławomir Sumka

Ps. Podaję telefon kontaktowy 501-652-217
Jakub Brodacki napisał/a 5 lipca 2013 o 06:18
Ołdakowski w Smoleńsku
Opowiadanie historyczne o Ołdakowskim w Smoleńsku - kapitalne. Niestety na razie nie trafiłem na więcej informacji o nim, ale polecam moją stronę: smolensk.alchymista.pl O oblężeniu tez napisałem króciutki szkic opowiadania: http://niepoprawni.pl/blog/4949/odsiecz