Jan Ołdakowski - założyciel firmy ROLPOL

 
jan ołda
 

Jan Ołdakowski - założyciel firmy ROLPOL w Szczepietowie.

Działalność‡ firmy "Rolpol" jest ściśle związana z terenem, na jakim funkcjonuje, a dokładnej rzecz biorąc z rolnictwem tego regionu.
W przedsiębiorstwie "Rolpol" można zaobserwować‡ dwa obszary działalności. Pierwszym obszarem jest sprzedaż hurtowa towarów, która obejmuje region północno-wschodniej Polski. Drugim z nich jest sprzedaż detaliczna, która zaopatruje rolników w Środki do produkcji rolnej na terenie gminy Szepietowo, jak i w mniejszym stopniu gminy sąsiednie. Gmina Szepietowo leży w południowo - zachodniej części województwa podlaskiego na szlaku kolejowym Warszawa-Białystok oraz przy drodze krajowej Zambrów - Białowieża. Dogodny dojazd umożliwia łatwość‡ komunikacji nawet z odległymi miastami. 
Oprócz sprzedaży hurtowej i detalicznej przedsiębiorstwo Świadczy usługi transportowe. Firma "Rolpol" oferuje także usługę rozładunku węgla i innych kruszyw z wagonów, a także wynajem wózków widłowych. Od początku roku 2002 duży udział w usługach ma przeładunek i magazynowanie nawozów z Z.Ch. Police na rzecz "Centrum Dystrybucji Nawozów" Sp. z o.o.